Özellikler

 

Plaka Tanıma (LPR)

Her aracın sadece bir plakası bulunmaktadır. Plaka Tanıma sistemi birçok uygulama için elverişlidir. Bunlara yönelik birkaç örnek aşağıda verilmiştir:

 • Araç hırsızlığının veya bilet değişiminin önlenmesi- Biletin ve plakanın giriş ve çıkışta birbirini tutması gerekmektedir.
 • (sezonluk park ya da aylık kullanıcılar şeklindeki) Sözleşmeli Park- otoparka giriş ve çıkış yapmak için araç plakasının kullanılmasıyla gerçekleşmektedir
 • Önceden ödemesi yapılan biletle giriş yapılması (plakaya göre önceden ödeme yapan müşteriyi tanımlayan bir online ön ödeme sistemli web sayfasının kullanılması gibi
 • Biletinizin kaybolması durumunda, plakanızdan güncel giriş zamanınızın tespiti
 • Plaka detaylarının giriş bileti üzerine basılması
 • ve daha birçok özellik

Plaka Envanteri (LPI)

Plaka Envanteri Sistemi (LPI), Otopark Tesisinde çalışan Personelin hileli uygulamaları yakalaması ve bunları durdurmasına yardımcı olmanın yanı sıra, otopark çalışanlarının sürekli müşterilerin park alışkanlıklarını daha iyi anlamalarını sağlamak amacıyla araçlardan elde edilen plaka verilerini toplamak ve kaydetmek için kullanılmaktadır.

LPI Sistemin Faydaları

 • Biletlerin kaybolmasını, çalınmasını ve değiştirilmesini önlemektedir
 • Kasiyer tarafından yapılan ücret hesaplama hatalarını ortadan kaldırmaktadır
 • Kurulumu, kullanımı ve bakımı kolaydır
 • Raporlama ve arşivleme özelliklerine sahiptir
 • Şifre korumalıdır
 • Otopark tesisinde gelişmiş bir güvenlik sağlamaktadır
 • Özel sembollü LPN girişiyle, araçların yerinin tespit edilmesi
 • Modifikasyon amaçlı olarak LPN’lere manuel giriş yapılması

Merkezi Kontrol Odası

Kontrol odanızı merkezi hale getirerek kayıplarınızı azaltabilirsiniz. Otoparklarınızı, az sayıda otopark çalışanı istihdam ederek izlenebilen merkezi bir kontrol odasına, “şehrin her yerini” veya” ülkenin her yerini” kapsayacak şekildeki iletişim ağınızla birden fazla web sayfası üzerinden bağlayabilirsiniz, bu sayede personel maliyetlerinizde azaltılmış olmaktadır. Otopark doluluğu, yoğun zamanlardaki iş yükü, finansal durum ve gelir gibi hususlara yönelik emsalsiz bir yönetim bilgisi sunmak amacıyla otoparklardan istatistikler derlenmektedir. 

Sözleşmeli Park (Aylık kullanıcılar)

Otopark kullanıcıları belirli bir süreliğine sözleşme satın almakta (haftalık, aylık, yıllık gibi) olup, bir kart, yaklaşma kartı, HGS-OGS benzeri manyetik etiketli uzaktan okuma sistemi kullanmak suretiyle veya LPR (Plaka Tanıma Sistemi) ile girişlerine müsaade edilmektedir.

 • Otopark kullanıcıları, otoparka giriş çıkış yapmak için sözleşme kartlarını kullanmaktadırlar, bilet gerekmemektedir
 • Sözleşmeler, ödeme istasyonlarında uzatılabilmektedir
 • Günü geçen kartlar otomatik olarak bloke edilmektedir
 • Sistem, tüm giriş ve çıkış işlemlerini kaydetmektedir

Kredi Kartıyla Giriş/Çıkış

En hızlı şeride geçin, yalnızca kredi kartınızı kullanarak otoparka giriş-çıkış yapın ve bilet gerektirmediği için de çevreye duyarlı olun.

 • Herhangi bir giriş bileti istemek yerine, kredi kartınızı bilet ünitesine (manyetik şeritli kartlar için geçerlidir), Chip &PIN (ŞİFRE) terminaline yerleştiriniz ya da kredi kartınızı Visa payWaveTM okuyucusuna gösteriniz. Tanıtıcı bilgi olarak kredi kartı bilgilerinizle birlikte giriş detaylarınız Yönetim Sistemine gönderilmektedir. Kredi kartı numaranız tamamen şifrelenmekte (PCI DSS uyumludur) ya da ”özel bir ödeme aracına“ dönüştürülmektedir
 • Ödeme istasyonuna gitmeye gerek yoktur- doğrudan çıkış şeridine yönelebilirsiniz
 • Park işlemini tanımlamak için giriş şeridinde de aynı kredi kartını kullanınız. Hesaplanan ücret gösterilmekte olup otomatik olarak basılan makbuz karşılığında kredi kartınızdan tahsil edilmektedir

Bu uygulamanın kullanılması, ülkenizdeki kredi kartı kurallarına tabi bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen bulunduğunuz yerdeki temsilcimize başvurunuz.

Otopark Yönlendirme Sistemleri

HUB, şoförlere yardımcı olmak ve otopark tesisindeki ve civarındaki trafik akışını iyileştirmek amacıyla, araç sayım izleme araçları ile çeşitli mesaj tabelalarının (VMS) bir kombinasyonunu sunmaktadır.
Gerçek zamanlı sayımlarımız, otoparkın garaj seviyesine ya da bölümüne göre uygun park alanlarının sayısına yönelik güncel bilgileri vermektedir. Bu bilgiler hızlı bir şekilde, tavsiye edilen otopark alternatifleri, trafik güncellemeleri, özel etkinlikler süresince verilen otopark talimatları veya genel mesajlarla birlikte elektronik mesaj paneli vasıtasıyla sürekli müşterilere iletilebilmektedir. 
VMS işaretleri, bilgi güncellemelerini zamanında yapılmasına olanak sağlamakta ve daha maliyetli ve daha emek yoğun nitelikteki sabit mesaj tabelalarına olan ihtiyacı azaltmaktadır. 

Online Ön ödemeli Park

Online sistemler üzerinden, önceden, sorunsuz bir şekilde ödeme yapma yöntemidir. Sistem, müşteri tanımlama bilgileri ve ödemesi yapılan süreye ilişkin detaylarla birlikte (örneğin başlangıç/bitiş tarihi /saati gibi) özel park alanı için müşterinin peşin ödemesini almaktadır. Ğeşin ödemeyi yapan müşteri otopark geldiğinde aşağıdakileri kullanmak suretiyle kendilerini tanıtabilmektedirler:
 • Plaka
 • Barkodlu Tanımlama Numarası (bir Akıllı telefon üzerinden okunabilen 2D veya QR barkodlar ı kapsamaktadır)

EMV ve PCI ile güvenli şekilde Kredi kartıyla ödeme

Araç park sistemleri, dolandırıcılık faaliyetlerine karşı savunma sağlarken, günümüz endüstri eğilimlerini karşılamak amacıyla daha karmaşık ödeme yöntemlerine artan bir şekilde adapte olmuş bulunmaktadır. Şunu biliyoruz ki, verilerin açığa çıkması durumu, müşterilerinizi ve sizin ticari saygınlığınızı ciddi bir şekilde atmaktadır. İşte bu nedenle, kart verileri güvenliğinin arttırılmasını ve bu yöndeki dolandırıcılığın önüne geçilmesini sağlamak üzere, güçlü bir kombinasyon sunmak amacıyla PCI Güvenlik Standartlarıyla kombine halde bulunan EMC Teknolojisini bünyesinde barındıran çözümler geliştirmekteyiz. 

Ticari Bilgi toplama ve yorumlama sistemi ve İşlem Raporlama Hizmeti

HUB Parking Technology, otopark alanlarınızı yönetmenize ve ticari ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olmak üzere gelişmiş matematiksel analizler ve hızlı raporlamalar sunan kullanıcı dostu bir ara yüze sahip kusursuz bir araç sunmaktadır.
Yazılım çözümlerimiz, daha önce hiç olmadığı şekilde, dahili ticari bilgi toplama ve yorumlama sisteminizi merkezileştirmek, üye ve işlem bilgilerini analiz edip bunlarla etkileşim içinde olmak üzere tasarlanmıştır.  HUB Parking Technology; doluluk izlemesi, aylık olarak doluluk verilerinin ayrıntılı bir şekilde sunulması, geçici, ticari ve diğer müşterilere ilişkin bilgiler, farklı değişkenlere sahip ücret yapılarının idare edilmesi, gelir mutabakatında otomasyona geçilmesi, personel izlenebilirliğinin uygulanması şeklinde belirtilen operasyonel verilerin gerçek zamanlı ve belirli bir amaca yönelik, mevcut durum raporlaması ve analizini yapabilmektedir.